A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Іванівської сільської ради

Відбувся практичний семінар професійної спільноти вчителів української мови та літератури

Дата: 07.04.2025 12:37
Кількість переглядів: 30

Наше чарівне Поділля вигодувало своїм насущним

хлібом і виплекало своєю поезією чудесних митців,

які стали красою і окрасою нашої країни.

 

27 березня 2025 року на базі гімназії с. Іванопіль Іванівської сільської ради відбувся практичний семінар професійної спільноти вчителів української мови та літератури на тему: «Моє Поділля – стежко руса до богоокої ріки. Від Коцюбинського до Стуса стоять у славі земляки» (ЛРК).

Фото без опису

Викладання літератури рідного краю лишається полем творчості учителя, сферою його чи її повної відповідальності й щодо змісту, і щодо методів і прийомів навчання.

Головна мета заходу – обмін досвідом між учителями у проведенні уроків з літератури рідного краю, щоб вони були не лише цікавими, а й корисними для майбутнього життя. Ознайомлення з маловідомими поетами та письменниками Калинівщини та Хмільниччини.

На початку зустрічі представники учнівського та вчительського колективу вітали гостей привітними словами.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Зустріч була розпочата з подорожі до шкільного музею. Учні закладу освіти на чолі з вчителем Лівчуком Іваном Васильовичем провели цікаву екскурсію у шкільному історичному музеї. Протягом багатьох років односельчани, вчителі з учнями школи збирали цікавий матеріал про історію населеного пункту. Експонати, що знаходяться в музеї, допомагають краще дізнатись про історію села, свого роду, свого народу. Вони живі, ще зберігають тепло натруджених людських рук. Мета створення музею – збереження матеріальної та духовної спадщини наших предків, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини. Вчителі, які завітали на семінар,  були захоплені маштабністю та красою, духом давнини та нотками сучасності, отримали позитивні емоції! Тому, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Фото без опису

Потім перейшли до практики. Вчителька української мови гімназії с. Іванопіль Ольга Василівна Петрова ретельно працювала над своєю презентацією «Літературне краєзнавство Калинівщини», підібравши всіх видатних поетів і письменників. Вона проаналізувала їхню творчість, виокремила найважливіші твори та підготувала цікаві факти про життя митців. Завдяки її старанням слухачі семінару змогли краще ознайомитися з літературною спадщиною рідного краю та глибше зрозуміти внесок місцевих авторів у розвиток української культури.

Фото без опису

На семінарі виступила Людмила Михайлівна Липова (вчителька ліцею с. Гущинці), яка поділилася досвідом проведення свого уроку літератури. Вона розповіла про особливості заняття, під час якого запросила на урок  поета з рідного села Гущинці Василя Пташку (Самсонюк). Завдяки такому підходу урок набув особливої атмосфери, а школярі мали унікальну можливість безпосередньо поспілкуватися з сучасним місцевим письменником, почути його поезію та дізнатися більше про творчий процес. «Він має талант, який вартий визнання. Твори Василя Олександровича сповнені щирості, натхнення та глибокого змісту» наголосила Людмила Михайлівна.

Фото без опису

Після цього виступила Галина Іванівна Вітюк (вчителька ліцею с.Пиків), яка розповіла про творчість поета-гумориста Олексія Михайловича Бойка. Вона детально зупинилася на його життєвому шляху, особливостях стилю та основних темах у його творчості. Серед його творів багато дотепних гуморесок, написаних за сюжетами особистих спостережень. Вони цікаві, викликають посмішку і додають читачеві хорошого настрою. Учасники семінару мали змогу почути найкращі зразки його творів, що відзначаються дотепністю, народною мудрістю та тонким відчуттям слова. Завдяки її доповіді слухачі ще більше зацікавилися літературним доробком Олексія Бойка та його внеском у розвиток гумористичної поезії рідного краю.

Фото без опису

Наприкінці семінару з презентацією «Поети села Іванів» виступила Світлана Василівна Олійник (учителька ліцею с. Іванів). У своїй доповіді вона ознайомила присутніх із творчістю місцевих авторів, зокрема розповіла про поетесу Людмилу Степанівну Мовчан, яка не лише пише вірші, а й працює разом із нею в школі. Світлана Василівна підкреслила, що її творчість сповнена глибоких емоцій, патріотизму, любові до рідного краю та роздумів про життя. Присутні мали змогу почути її поезію, відчути щирість і натхнення, з якими вона пише. Виступ викликав щире зацікавлення, адже було особливо цінно дізнатися, що серед педагогів є справжні митці, які не лише навчають, а й творять літературу.

Фото без опису

Фото без опису

Світлана Василівна також поділилася зворушливою історією про сина колишньої  колеги Василя Клімішина, який писав вірші про життя. Його творчість була щирою, глибокою та сповненою справжніх емоцій. На жаль, доля відвела йому короткий вік, і він пішов із життя ще молодим. У своєму виступі філологиня зазначила, що його поезія є цінною спадщиною, яка залишилася після нього. Його вірші продовжують жити в серцях тих, хто його знав, і несуть у собі світлу пам’ять про його талант та душевну чутливість. Виступ викликав щире співчуття та роздуми про цінність життя й важливість збереження творчої спадщини навіть тих, хто пішов передчасно.

Фото без опису

Завершення семінару на такій ноті стало чудовим підсумком заходу, який збагатив усіх учасників новими знаннями та враженнями. На завершення учасники поділилися своїми емоціями та враженнями. Більшість вчителів відзначили, що захід був дуже корисним та інформативним. Вчителі отримали не лише нові знання, але й натхнення для подальшого професійного розвитку.

Семінар пройшов у теплій та дружній атмосфері. Вчителі не лише ближче познайомилися з поетами і письменниками Калинівщини та Хмільниччини, але й отримали заряд позитивних емоцій та мотивацію для подальшої роботи.

Дякуємо Дехтярьовій Наталії Леонідівні та Масловій Тетяні Василівні за створення прекрасних умов для плідної праці педагогів.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень