A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Іванівської сільської ради

ВЕЛОСИПЕДОМ ДО ШКОЛИ: ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ СТВОРИЛИ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПРО БЕЗПЕКУ РУХУ

Дата: 18.12.2023 12:38
Кількість переглядів: 52

В Україні запрацювала онлайн-платформа національної кампанії «Велосипедом до школи» з навчально-методичними матеріалами та тестами про безпеку руху на велосипеді для вчителів та учнів. Її презентували на конференції «Veloforum 2023».

Платформа містить:

  • тест на знання правил дорожнього руху та культури їзди на велосипеді;
  • онлайн-курс для веломенторів;
  • анімаційні інтерактивні відео для школярів;
  • навчально-методичний посібник для веломенторів і робочий зошит із вправами для учнів;
  • рекомендації для створення навчального майданчика з безпеки руху на велосипеді на території школи або громади;
  • інші корисні навчальні матеріали про безпеку руху на велосипеді;
  • анкету вступу до всеукраїнської мережі веломенторів.

Веломенторами та веломенторками можуть стати вчителі й учительки українських шкіл, педагогічні працівники та працівниці інших закладів освіти, поліцейські, що навчають безпеки руху, громадські активісти та активістки, батьки, рідні та законні представники школярів.

На конференції «Veloforum 2023» також розповіли про зміни в Новій українській школі щодо освіти з безпеки руху на велосипеді, успіхи національної кампанії «Велосипедом до школи» в інтеграції освіти з безпеки руху на велосипеді в шкільну програму та велофестивалі в 15 пілотних українських школах, а також поділилися експертними порадами, як відновлюватися й розвивати велоінфраструктуру та сталу мобільність у громадах.

Світлана Фіцайло, начальниця відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин директорату шкільної освіти МОН зазначила: «Під час національної кампанії «Велосипедом до школи» Міністерство освіти і науки України внесло відповідні зміни в навчальні програми, зокрема актуалізувало та доповнило теми про безпеку руху на велосипеді в предметах «Основи здоров’я» для 6–9 класів і «Я досліджую світ» у молодшій школі, додало модуль «Велоспорт» у навчальні програми з фізичної культури. Також зроблена велика робота в навчально-методичному забезпеченні веломенторів, тобто тих вчителів, які навчатимуть дітей безпечному руху на велосипеді. Національна кампанія «Велосипедом до школи» — це успішний приклад партнерства громадських організацій і державних інституцій. Міністерство освіти і науки України буде й надалі підтримувати такі ініціативи, спрямовані на формування безпечної поведінки в дітей та рівня їхньої обізнаності, а через дітей ми можемо впливати й на батьків».

Анастасія Макаренко, виконавча директорка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») наголосила: «Національна кампанія «Велосипедом до школи» — це наш внесок у розбудову громадянського суспільства, безпечних міст і громад, популяризацію велоруху серед школярів, які в майбутньому стануть свідомими учасниками дорожнього руху, та позитивну трансформацію в громадах України. Ми віримо в те, що освіта з безпеки руху на велосипеді конвертується у врятовані життя, а велосипедні школи запустять велодружні міста та громади, комфортні для життя».

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України зазначив: «Безпека руху є дуже важливою, адже за 10 місяців 2023 року в Україні сталося 19 743 дорожньо-транспортні пригоди з потерпілими і загиблими, в яких, на превеликий жаль, загинули 2 493 людини, з них — 155 діти. За участю велосипедистів сталося 1 275 ДТП з потерпілими і загиблими за 10 місяців цього року. Це великі цифри і великі втрати, тому ми розуміємо, що окрім нашої діяльності у сфері безпеки, організації та нагляду дорожнього руху, важливе значення має просвітницька діяльність, щоб покращити нашу правову свідомість у сфері безпеки дорожнього руху. З 2016 року в Україні працюють шкільні офіцери поліції в усіх містах, де діє патрульна поліція. Ми працюємо як у школах, так і в громадах, пояснюючи правила безпечного дорожнього руху, і з радістю підтримали національну кампанію «Велосипедом до школи»: представники патрульної поліції зробили свій внесок у розроблення освітніх матеріалів та їхнє поширення, щоб усі мали необхідні навички і знання для керування велосипедом і поважали одне одного на дорозі».

Віталій Романов, начальник відділу організації превентивної роботи у громадах Управління ювенальної превенції Національної поліції України сказав:

«Запровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в школі — це важливий крок для навчання учнів безпечному використанню велосипедів. Публічні кампанії щодо безпеки дорожнього руху, спрямовані на зменшення ДТП за участю велосипедистів — це саме те, що потрібно дітям, і тому ми в Ювенальній поліції готові приєднатися до навчання дітей безпеці руху та культурі їзди на велосипеді. Додатковими заходами на початковкий період можуть бути окремі курси в позакласний час. Такі заходи ми готові проводити спільно з вами та вчителями, адже за кожним закладом освіти закріплений представник ювенальної поліції».

Національна кампанія «Велосипедом до школи» відбувається у співпраці з державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. Під час заходу «Veloforum 2023» відбулося мережування та нетворкінг учасників та учасниць з закладів середньої освіти, органів місцевого самоврядування, Патрульної поліції, громадських організацій з Української велосипедної мережі та Інституту модернізації змісту освіти МОН.

Темою Veloforum 2023 була освіта з безпеки руху на велосипеді та шкільна мобільність. Конференція стала фінальною подією національної кампанії «Велосипедом до школи», яка відбувається в межах проєкту «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні». Цей проєкт у 2021-2023 роках впроваджує в Україні U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Кампанію «Велосипедом до школи» також підтримує програма МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Метою проєкту є інтегрувати навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту. Така освіта забезпечить ефективніший захист дітей і підлітків на велосипедах та підвищить їхню участь у дорожньому русі. Більше про кампанію тут.

Партнером Veloforum 2023 став україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров'я», який має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності від неінфекційних захворювань. Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Відеозапис онлайн-трансляції конференції доступний на ютубі: 

З офіційного сайту МОН України.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень