A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Іванівської сільської ради

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК СПРАВЛЯТИСЯ З ХВИЛЮВАННЯМ ТА ЕМОЦІЙНИМИ «ГОЙДАЛКАМИ»?

Дата: 05.12.2022 10:32
Кількість переглядів: 68

Як справлятися з хвилюваннями та емоційними «гойдалками», які виникають від чуток та новин про чергові обстріли?

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» нагадують про актуальні та прості поради для кожного.

Найперше варто зосередитись та проаналізувати ситуацію. Так, все можливо. Але, це вже не вперше і навіть не вдруге. Просто варто ще краще підготуватися.

Щодня виділяйте 15-30 «антистресових» хвилин. Коли ви відчуваєте хвилювання і постійні «гойдалки» в емоційному стані, легко зневіритися – здається, що обдумати все добре вже ніколи не вийде. Насправді часу потрібно не так багато. Розслабляючись навіть 15-30 хвилин на день – читаючи, займаючись спортом, прогулюючись – ви зможете набагато краще все обміркувати.

При перших проявах тривоги варто користуватися своєю перевіреною технікою заземлення: диханням, предметом, який використовуєте для заспокоєння тощо.

Потрібно перевірити тривожний рюкзак. Зарядити все. Мати їжу та зручний і теплий одяг. Також – набрати воду.

Не давайте хвилюванню та сплеску емоцій приймати рішення за вас. Поговоріть з близькими про ваші відчуття і хвилювання. Говоріть під час такого стану з надійним другом, який зможе спокійніше і зі сторони подивитися на ситуацію і, напевно, вкаже на те, що ви не берете до уваги. Не бійтеся звертатися за підтримкою, зокрема знайдіть для себе групу однодумців чи відповідну групу для спілкування, ресурсну для вас групу в месенджерах чи на сторінках соціальних мереж. Звертайтеся до психолога, якщо відчуваєте, що не можете впоратися з ситуацією самі.

З офіційного сайту МОН України.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень