A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Іванівської сільської ради

Вчительська відпустка: 24 дні чи все ж 56?

Дата: 04.07.2022 11:35
Кількість переглядів: 42

Як повідомляє онлайн-медіа "Освіторія" відпустка вчителів цього року має низку обмежень через воєнний стан. Чи зможуть вчителі відпочивати 56 днів, як було раніше?

Скільки відпочивати?

То 24 дні чи все ж 56 днів учительської відпустки? Це питання відтепер регулює Закон про оптимізацію трудових відносин, який ухвалили 1 липня 2022 року. Відповідний законопроєкт №7251 було подано до Верховної Ради 5 квітня 2022 року. Міністерство освіти пропонувало повернути вчителям 56 днів відпустки, як це було раніше, а не 24 дні, як введено на час воєнного стану. Таку пропозицію МОН було додано до законопроєкту. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів не відмовив у цьому.

Відтепер рішення щодо тривалості відпустки вчителів прийматиме директор чи засновник школи. Воно не буде обов’язковим у тих закладах освіти, де керівництво не має термінової роботи на канікулах для вчителів. Відтак у першій частині 12 статті Закону № 2136 сказано: «У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарних дні за поточний робочий рік». 

Але у більшості вчителів вже закінчується 24-денна відпустка. Що робити?

Позиція Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій така: ті, хто вийшов на роботу, решту відпустки можуть взяти нині, після затвердження Закону.

Педагоги усвідомлюють: у серпні зазвичай досить гаряча пора, особливо, коли треба підготувати школи до очного чи змішаного навчання. Тож другу частину не всі встигнуть взяти. Втім, законодавство дозволяє, якщо це передбачено колективною угодою, надавати частину відпустки протягом навчального року: наприклад, під час осінніх канікул. 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень